Член Ради національної безпеки і оборони України Юлія Лапутіна відвідала місто Ізмаїл,

Під час робочої поїздки до Одеської області у рамках розробки Урядового плану з відновлення країни міністр у справах ветеранів України, член Ради національної безпеки і оборони України Юлія Лапутіна відвідала місто Ізмаїл, де провела нараду з представниками місцевої влади.
Участь в нараді взяв І-й заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації Борис Волошенков.
Юлія Лапутіна заявила, що сьогодні Ізмаїл – один із ключових хабів української економіки.
«Ізмаїл і Одеська область – стратегічне місто і стратегічний регіон. І ми будемо робити все, щоб вони залишилися у безпеці. Після перемоги України у війні тут буде відбуватися економічне зростання. Однак зараз – час нестандартних рішень, – сказала міністр у справах ветеранів. – Сьогодні всі міністерства працюють над планом відновлення України. Мінветеранів також подало свої пропозиції, зокрема, ми пропрацьовуємо план підтримки Захисників та членів їхніх родин».
Юлія Лапутіна відзначила, що після перемоги кількість ветеранів в Україні значно збільшиться. Також вона наголосила на тому, що законодавство щодо соціальних гарантій для Захисників, членів їхніх родин та сімей полеглих воїнів потребує кардинальних змін відповідно до вимог сьогодення. Над цим вже працює Мінветеранів, ураховуючи також досвід на місцях.
Як повідомила начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Ізмаїльської райдержадміністрації Марина Деной, для всіх ветеранів, які проживають в районі, діють спеціальні програми з соціальної підтримки.
«Ми спілкуємося з місцевою владою, щоб почути ваші пропозиції, адже Захисники звертаються за допомогою до органів соціального захисту саме на місцях. Сьогоднішній ветеран – це активна працездатна людина від 18 до 65 років, яка має повертатися до мирного життя та розвивати власну громаду. Нам разом із вами потрібно попрацювати над інструментами, які дозволять після перемоги ветерану розвивати себе, відкривати власну справу, отримувати цивільну спеціальність», – сказала Юлія Лапутіна.
Також під час наради представники місцевої влади повідомили про те, що наразі до Ізмаїльського району прибувають переселенці з місць, де ведуться бойові дії.
«Наразі в районі розміщено 30 тисяч переселенців. Однак ми очікуємо також другої хвилі», – розповів голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Родіон Абашев.
Ізмаїльській міській голова Андрій Абрамченко додав, що наразі створюються нові робочі місця для людей, які виїхали з небезпечних районів та залишилися в Ізмаїлі.
«2014 рік показав, що ми займаємо чітку державну проукраїнську позицію. Враховуючи те, що в місті багато моряків та прикордонників, які мають відчуття кордону, своєї території, ми впевнені, що й у подальшому наш регіон буде надійно захищений», – підкреслив Андрій Абрамченко.
Також представники місцевої влади розповіли про особливості формування добровольчих формувань, які увійшли до складу територіальної оборони.
«Нещодавно Парламент ухвалив законодавчу ініціативу Мінвтетеранів щодо унормування питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України. Це дуже важливо. Таким чином ми надали право добровольцям територіальної оборони, які беруть участь у бойових діях, отримувати статус учасника бойових дій», – розповіла міністр у справах ветеранів України.
Також вона наголосила, що наразі завдання місцевої влади на місцях, у мирних містах – зробити так, щоб коли війна закінчиться перемогою, українські Захисники та Захисниці, а також їхні родини отримали належну соціальну підтримку.
«Ізмаїл унікальний тим, що тут склався найтісніший зв’язок між міською та обласною владою. Тому тут ми маємо високий показник плідної ініціативи, навіть у складних умовах», – відзначив І-й заступник Начальника Одеської обласної військової адміністрації Борис Волошенков.

Leave a Reply