ЧОМУ ЗАКРИЛИ ДИТЯЧИЙ САДОК в Ракуловому?

Коли закриваються дитячі садки в селах – це завжди боляче. Але причини можуть бути різними. Навколо дошкільного навчального закладу в Ракуловому виникла дуже складна ситуація. Але два роки дитячий садок все ж таки утримували. На прохання наших читачів рішення сесії райради про закриття закладу коментують відповідальні особи.

Причини припинення діяльності дитячого садка шляхом ліквідації ще під час обговорення на сесії пояснила заступник голови райдержадміністрації Ірина Балагула:

— Ми відвідали дитячий садок, були присутні голова райдержадміністрації, депутати районної та сільської рад, батьки, працівники. Ми обговорили ситуацію і вирішили, що для дітей буде краще, якщо вони відвідуватимуть дитячий садок в Пужайковому. Автобус буде возити дітей разом з вихователем. За списком у дитячому садку числиться шестеро вихованців, по факту відвідують його 1-2 дитини, а останнім часом взагалі жодної не було. А за штатом дітей обслуговує восьмеро працівників, причому кухар звільнився і на сьогодні немає кому готувати дітям їжу. Незважаючи на дуже гарний стан дитячого садка, у ньому немає кого виховувати і кому виховувати. Утримання закладу обходиться у 0,5 мільйона гривень на рік. В черзі на наступний рік немає жодної дитини! Депутати відмовились займатися популізмом і прийняли дуже болюче, але необхідне рішення. Сьогодні треба думати, як розвивати село, яку діти отримуватимуть дошкільну освіту та освіту в середній школі. Рішення депутатів піде на користь дітям: у Пужайківському садку вони отримуватимуть якісну дошкільну освіту.

Валентина ДОРОШЕНКО, директор НВК «Пужайківська ЗОШ І-ІІІ ст..- ДНЗ»:
— В Ракуловому прекрасний дитячий садочок. Приміщення гарно відремонтовані. Для дітей створені всі умови, є килимкове покриття, встановлено бойлер, унітази, ліжечка дуже гарні тощо. Дитячий садок знаходиться у чудовій зоні, є дитячий ігровий майданчик. Шляхівська сільська рада дуже багато там зробила. На жаль, головна причина закриття – демографічна ситуація: мало дітей, батьки й тих майже не водять. У мене серце стискається через те, що дитячий заклад в селі закривається, і що, хай недалеко, але все-таки таким маленьким діточкам доведеться їздити до нас. Хоча ми завжди радо приймемо будь-кого. У нас створені всі умови для розвитку дітей, для отримання ними хорошої дошкільної освіти.

Наталя Астрахова, соціальний педагог та вихователь дитячого садка в Пужайковому:
— У нас прекрасний дитячий садочок. Його відвідують 55 дітей. Є спортивна зала, їдальня. Створено всі умови для розвитку дітей. Є комп’ютер, телевізор. Викладається англійська мова. Окрім того, що необхідно за програмою, музичний керівник викладає хореографію. Дітки постійно беруть участь у різних заходах, в тому числі – у фестивалі «Перлинки рідного краю». З дітьми також займається логопед.
НаталяТАРАСЕНКО.

Leave a Reply