«ЧП» районного масштабу, або професіональний нігілізм редактора

 • Що в радіоефірі правда?

 • Те, що «Ваш інтерес» читають уважно, сумнівів не викликає. Вкотре переконалися в цьому, коли в минулому номері за 25 листопада було допущено помилку і це «оперативно» – 28-го – стало головною новиною Балтського району від « Радіо Балта». Складається враження, що автори новин цього аудіозасобу масової інформації не радіють добрим подіям, а вишукують найдрібніший негатив, щоб показати, наскільки все погано у нас з вами, шановний читачу.
  А справа дійсно дрібна: у статті-звіті «Сесія міськради: рік досягнень та понад 50 питань у порядку денному» вкралася неточність: «Рішенням сесії Немирівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів присвоєно ім’я академіка НАН України Івана Кураса». Насправді розгляд цього питання було перенесено.
  Але радіо «Балта-FM» стурбувало не це: ведучий Володимир Кобець з великим піднесенням звинуватив « у професійному нігілізмі шеф-редактора тижневика», бо, мовляв, не розуміється на тому, хто має право присвоювати звання навчальному закладу: сесія міської ради може лише клопотати про розгляд цього питання перед Кабінетом Міністрів України.
  Ми вдячні за увагу до газети, хоча й самі планували вибачитися перед читачами за недостовірність інформації. Та радіопередача змусила нас провести невеличкий лікнем для великих професіоналів з радіокомпанії.
  По-перше. Що означає саме слово нігілізм? Це – в широкому сенсі – заперечення загальноприйнятних цінностей, ідеалів, моральних норм, культури і т.п. Більше про значення цього слова можна дізнатись, зазирнувши у філософську енциклопедію або – до славнозвісного Інтернет-ресурсу «Вікіпедія».
  По-друге. Згідно зі статтею 8,п.7 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» (зміни внесені згідно із Законом № 317-VIII від 09.04.2015, ВВР, 2015, № 26, ст.219) не тільки міські, а й сільські та селищні ради мають право присвоювати імена фізичних осіб юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені та майно яких перебуває у власності відповідних територіальних громад. Отже, клопотати перед Кабінетом Міністрів міськраді немає потреби.Тому, нарешті, й критика на адресу шеф- редактора «ВІ» щодо непрофесійності абсолютно безпідставна.Про це слухачам, якщо радіокомпанія їх поважає, слід повідомити й вибачитись.Адже слово- не горобець, вилетіло- не зловиш.

  Проте ми щиро вдячні , що шеф-редактора «ВІ» зробили зіркою радіоефіру: про таку рекламу годі й мріяти! Але великим «суддям» з радіо «Балта-FM»все ж порадимо перед подачею подібних «гарячих» новин не користуватися старим багажем юридичних знань, а цікавитись змінами в законодавстві України.Іншими словами- не проявляти « професійний нігілізм».

 • Таїсія КРИСЬКО, Людмила ШЕЛИХ,
  члени Національної Спілки журналістів України.
 • Leave a Reply