Школярів після канікул переведуть на здорове харчування

З 1 січня 2021 року набрав чинності новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я. Цим документом встановлюється низка вимог. Зокрема, передбачається, що учні, які проживають на відстані понад 2 км від закладу освіти, забезпечуються транспортом для підвезення до школи. Встановлено низку вимог до використання комп’ютерного обладнання. Так, діагональ моніторів персональних комп’ютерів повинна бути не менше ніж 15 дюймів, а екран ноутбуків – 14 дюймів (з обов’язковим підключенням до нього клавіатури та мишки). У разі, якщо в школі використовується бездротове підключення, роутери Wi-Fi повинні розміщуватися на висоті не менш ніж 2 метри від підлоги.

Визначено вимоги щодо розміщення учнів у класі, зокрема, тих, хто часто хворіє простудними захворюваннями. Для профілактики порушень постави (сколіоз), зору та слуху запропоновано не менш ніж 2 рази на рік пересаджувати учнів в інші ряди.

Серед іншого, у новому Санітарному регламенті змінено підходи до організації харчування. У школах дозволяється організовувати кейтеринг (надання послуг з харчування у віддалених точках, виїзне обслуговування тощо), який повинен відповідати всім принципам та вимогам безпечності харчових продуктів на базі системи НАССР. Також вимоги документа базуються на принципах здорового харчування, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
«Регламентом встановлено вимоги до харчових продуктів та готових страв, що можуть пропонуватись дітям. Наприклад, передбачено низку обмежень за вмістом солі, цукру та жиру з урахуванням сучасних тенденцій щодо здорового харчування та рекомендацій ВООЗ», — пояснює Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Крім того, у Санітарному регламенті визначено Перелік продуктів харчування, які забороняється продавати у шкільних буфетах (чіпси, сухарики, попкорн, ковбаси, сосиски, копчену і солону рибу, деякі солодощі та ін.). Також встановлені групи харчових продуктів, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні учнів (злакові, овочі, фрукти та ягоди, молочні продукти) та врегульовано питання організації харчування дітей з особливими потребами.
За словами Віктора Ляшка, у разі, якщо є довідка від сімейного лікаря чи педіатра про певні дієтичні потреби дитини, власник закладу зобов’язаний організувати окреме харчування з урахуванням рекомендацій лікаря.

За матеріалами МОЗ.

Leave a Reply