ШЛЯХІВСЬКА СІЛЬРАДА: ПЕРЕД ОБ’ЄДНАННЯМ

СЕРЕД найактуальніших проблем на території Шляхівської сільської ради, за визначенням її очільника Володимира Шпарути, є ремонт доріг, освітлення вулиць та забезпечення питною водою. Проблема з водою в Ракуловому розпочалася давно, але з 2010 року її катастрофічно стало не вистачати в криницях. До всіх «радощів життя» додалися й судові тяжби сільської ради з колишнім керівником СВК «Ракулове», на балансі якого перебувала водонапірна башта. Сільський голова Володимир Шпарута впевнений: надра належать державі, і не може вода з артезіанської свердловини комусь одному належати, тому користуватися нею має вся громада. 

Проведення водопровідної мережі в село стало можливим завдяки підтримці голови районної ради Олексія Пантілєєва, який тримав ситуацію під особистим контролем, та спільним зусиллям сільського голови Володимира Шпарути , депутатів Одеської обласної ради Олександра Остапенка і Анатолія Артеменка, депутатів Балтської районної ради Юрія Покровщука, Василя Орленка. Відсудили своє право на воду і почали будівництво водопроводу.

— У рамках програми «Питна вода» було виділено 800 тисяч з обласного бюджету та з сільського – близько 300 тисяч. За ці кошти виготовлено проєктно-технічну документацію, встановлено башту Рожновського та інше обладнання з підключенням до електроенергії, проведено водопровід. На сьогоднішній день в селі є вода, якою вже користуються 77 абонентів, – розповів Володимир Шпарута.

Ракуляни вже відчули блага цивілізації, тому, коли нещодавно вийшов з ладу насос, дуже переживали, поки не полагодили його. Вже й замислились над придбанням запасного. Після об’єднання сільських рад водопровідну мережу передадуть на баланс спільного комунального підприємства, яке буде створено при майбутній Піщанській ОТГ. А поки що є людина, яка взялася за його обслуговування.

Щодо перспектив розвитку території, Володимир Шпарута розповів, що, не чекаючи об’єднання, сільська рада вже тепер вкладає кошти з перевиконання у благоустрій села.

— Сільський бюджет виконано на 112 відсотків, отже, кошти маємо. Хочемо довести клуб до належного стану. Біля ФАПу в Ракуловому зробили відмостку, лавочки встановили. Наразі плануємо облаштувати дитячий майданчик. Освітили на 99% три села: Шляхове, Ракулове та Кринички. Поступово встановлюються «сонячні» ліхтарі, які дозволяють не залежати від електромережі. Робиться це за рахунок місцевих активістів, депутатів, підприємців тощо. Зроблено огорожі біля кладовища в Шляховому, вже завезено секції огорожі й у Ракулове, теж для цвинтаря. Голова районної ради Олексій Пантілєєв казав, що планується ремонт дороги на ділянці між Пужайковим та Ракуловим. Кошти (2 мільйони) виділяються з обласного бюджету на умовах співфінансування. Це означає, що ми маємо й своїх майже півмільйона гривень вкласти. Минулого року на ремонт доріг щебеневою сумішшю з сільського бюджету пішло близько 300 тисяч гривень. З 1 серпня передбачено кошти на придбання щебеню для продовження ремонту шляхів.

Приміщення колишнього дитячого садочка та все його майно рішенням депутатів районної ради передали сільській раді . За словами Володимира Шпарути, вже є кілька варіантів його використання (зокрема, облаштування будинку для престарілих). Адже тут все збережено. Підведено водопровід.

— Будівля старовинна, добротна (ще панська), має товсті метрові стіни, фундамент капітальний. Було б непогано, якби з часом Піщанська громада розумно розпорядилася нашим майном,- зазначив сільський голова.

На території сільради багато сільгоспвиробників. Тільки одноосібники обробляють майже 600 га. Серед керівників фермерських господарств – в основному – депутати. Вони люди активні, вболівають за село. До того ж своїм працівникам платять достойну заробітну плату і вчасно та у повному обсязі здійснюють відрахування до бюджету.

– Важко назвати когось одного серед тих, хто завжди вболіває за село, допомагає у вирішенні болючих проблем. Фермери Олександр Сіряченко, Віктор Цуркаль, Сергій Дудник, Аркадій та Максим Кравченки – в Шляховому, в Ракуловому – Олег Гапоненко, Григорій Лабуда, Андрій Гудзь, Юрій Покровщук, Валерій Чуприна, Олег та Тетяна Садковські, в Криничках – Сергій Лопатюк, Віктор Кузьмін та інші, ніколи не відмовляють у допомозі. Так само й одноосібники, – каже голова сільради.

Про врожайність зібраних зернових Володимир Шпарута зауважив, що «вона відчутно менша від очікуваної через несприятливі погодні умови. Замість вже звичних майже 50 ц/га часом вполовину менша – 20-35 ц/га. Побачимо, ще є кукурудза, соняшник на полях. Начебто види непогані. Ще б дощику такого, як пройшов нещодавно! Є в нас працівники з благоустрою – по одному на кожне село, які допомагають у наведенні належного санітарного стану. Їх робота – сезонна (по півроку), оплачується з сільського бюджету».

Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply