Шість свічок та пам’ять назавжди…

27 січня світ вшановує пам’ять жертв Голокосту. Цей день також є річницю звільнення табору смерті Аушвіц (поблизу м.Освенцим, Польща), у якому за різними оцінками було знищено понад два мільйони людей, більшість з яких єврейської національності.

Минулого понеділка біля пам’ятника жертвам Балтського гетто зібралися мешканці нашого міста, аби вшанувати мільйони жертв жахливих злочинів, скоєних нацистським режимом, а також згадати тих, хто, ризикуючи власним життям, рятував євреїв та представників інших національностей, яких нищили фашисти. Серед Праведників народів світу (це почесне звання присуджується Державою Ізраїль) була й румунська королева-мати Олена , яка рятувала в’язнів Балтського гетто, а також мешканці міста, імена яких увічнено на меморіальних плитах біля пам’ятника.

Жертвами Голокосту вважаються 6 мільйонів євреїв Європи. Це число закріплено у вироках Нюрнберзького трибуналу. Тому учасники мітингу запалили шість символічних поминальних свічок та схилили голови у скорботі під час хвилини мовчання.

Покладено також вінки та квіти й до Пам’ятного знаку, встановленого поблизу місця, де 26 березня 1944 року (всього за три дні до визволення Балти!) есесівці спалили кілька десятків в’язнів Балтського гетто. За словами голови Балтської єврейської громади Вадима Вінярського, сьогодні вважається, що під час цієї жахливої трагедії було вбито близько вісімдесяти євреїв. Пам’ятний знак встановлено за підтримки сина та онука одного із загиблих – музиканта Йосефа Брайнеса (1903 -1944 р.).

Leave a Reply