Яким буде життя шкільної спільноти Балтщини з 1 вересня в умовах карантину?

Про це на прохання редакції розповів начальник відділу освіти Балтської міської ради Петро КУЛИК:

— Є певні чіткі вимоги, яких ми маємо дотримуватися. До речі, сьогодні міністерство оновило вимоги до навчальних закладів і обіцяє за кілька днів їх надіслати: є деякі зміни. Але! Всі діти мають іти до школи, а батьки – поцікавитися їх самопочуттям. Як тільки вони перетинають поріг навчального закладу, з ними починають працювати класні керівники, які теж визначають їх самопочуття. Якщо в дитини є скарги на здоров’я, її направляють до медичної сестри, котра вимірює безконтактним термометром температуру. Якщо є підозра на захворювання, учня відправляють до ізолятора з подальшою передачею батькам або до спеціалізованого закладу для огляду.

Кожен працівник, як тільки переступив поріг школи, проходить температурний скринінг і знаходиться всередині приміщення під час перерв у масці. На уроках ні вчителі, ні діти масок не одягають. І ще одна новина: учням початкової школи дозволять навіть на перервах у приміщенні не використовувати маски. Оскільки вважається, що це не може слугувати надійним захистом, бо діти ще досить маленькі, не вміють правильно їх використовувати.

З 1 вересня ми будемо працювати у стандартному режимі, але рекомендуємо керівникам закладів провести урочисті лінійки (зі збереженням відповідної дистанції) для 1-го та 11-го класів, оскільки для них це значуща подія. Для інших учнів – по класах чи по локаціях. Батьків без нагальної необхідності не допускатимуть до навчальних закладів (а також інших сторонніх осіб – з метою зменшення наповнюваності приміщень). Керівники закладів визначать місця для зустрічей та проводжання дітей початкової школи.

Станом на сьогодні всі заклади громади забезпечені засобами дезінфекції щонайменше на місяць та термометрами дистанційними, які дозволяють безконтактно вимірювати температуру людини. Також до кінця тижня очікуємо завезення масок в достатній кількості для наших працівників.

Харчування дітей здійснюватиметься за окремим графіком, затвердженим керівником закладу. Для сільських шкіл – трохи простіша ситуація, оскільки кількість дітей значно менша. Хоча буде збільшено кількість перерв для прийому їжі. Для міських закладів будуть окремі накази та окремі графіки. Все залежатиме від визначення точної кількості дітей, які харчуватимуться у школі за результатами опитування батьків та врахування площ самих їдалень і можливостей прийому їжі, які можуть бути створені поза межами обідньої зали.

УВАГА! Звертаюся до батьків: відправляючи дітей до школи, поцікавтеся станом їх здоров’я. У випадку будь- яких відхилень від норми, повідомте про це у телефонному режимі класного керівника. Адже педагогам якісно опитати дітей, особливо у закладах з наповнюваністю 600-700 учнів, досить складно.

Leave a Reply