ІЗ ЗАСІДАННЯ ВИКОНКОМУ

    ЗВІТУЮТЬ КОМУНАЛЬНІ ПІДПРИЄМСТВА ГРОМАДИ

Власні надходження вже неіснуючого КП «Бал-такомунсервіс» (на його базі минулого року створено два нових комунальних підприємства) за 2018 рік становили 3414 тисяч грн., а видатки — 3397 тисяч гривень. Про це на засіданні виконкому, яке відбулося 29 січня, інформувала його колишній керівник, а тепер — директор новоствореної комунальної установи «Балта-благоустрій» Тетяна Саражинська. За її словами, КП «Балтакомунсервіс» не тільки не залишило боргів з виплати заробітної плати, а й додатково отримало 14,2 тисячі гривень, спрацювавши з 1% рентабельності. Тетяна Саражинська також розповіла про використання бюджетних коштів, які надходили за надання послуг, в тому числі — з благоустрою.

Коментуючи її виступ, міський голова Сергій Мазур ще раз підкреслив, що розділення функцій, які виконувало КП «Балтакомунсервіс», між новостворе-ними підприємствами дозволить ефективніше використовувати кошти з бюджету громади.

Щодо плану розвитку на 2019 рік тепер вже комунального комерційного підприємства «Балтакомунсервіс» інформував його директор Василь Бутко. Своїм рішенням виконком затвердив план, зобов’язавши активізувати роботу щодо укладення до-
говорів з мешканцями ОТГ на вивезення сміття. ККП «Балтакомунсервіс» також отримало дозвіл тимчасово, до встановлення власних, користуватись раніше затвердженими тарифами КП «Балтакомунсервіс» на послуги з перевезення, зберігання та захоронення твердих побутових відходів.

Члени виконкому також заслухали інформації про результати фінансово — господарської діяльності за 2018 рік та про плани розвитку інших комунальних підприємств, з якою виступили їх керівники.

Директор КП «Балтаводока-нал» Сергій Коновал у своєму виступі, окреслюючи плани на поточний рік, говорив про необхідність будівництва нитки напорного колектора від очисних споруд колишнього МКК, які сьогодні знаходяться у вкрай незадовільному стані, до пруда -накопичувача-мільйонника (на 1млн. куб.м води) та ремонту насосної станції, аби подавати у нього стічні води. Це дозволить покращити ситуацію з очищенням стічних вод до моменту будівництва нових очисних споруд. Ще одна гостра проблема, яку можна вирішити лише із залученням коштів з державного чи обласного бюджету, — капітальний ремонт центрального водогону від резервуарів чистої води бази КП «Балтаводоканал» до міста.
Діаметр цієї металевої труби,яка вже давно відпрацювала свій строк,— 500 мм, тому пропонується замінити її на дві поліетиленові діаметром по 250 мм. Вартість робіт за попередніми підрахунками становитиме близько 2 млн. гривень. Вже замовлено відповідний проект.

Про результати фінансово – господарської діяльності за 2018 рік та про плани розвитку готелю прозвітував його директор Віктор Толма-ченко. За його словами, у приміщенні планується проведення поточного рсмонту коридорів І-ІІ поверхів, реконструкція та ремонт кількох номерів (у тому числі «Люкс» ) та інші необхідні роботи, які впливають на якість надання готельних послуг.

За словами директора БПРП «Ринок» Олександра Анастасова, розвиток підприємства залежить від ефективності його роботи. Тому через зростання витрат на енергоносії доведеться в першу чергу підвищити тарифи на надання ринкових послуг. Отримані кошти буде спрямовано, зокрема, на роз-
ширення можливостей ві-деоспостереження (встановлення камер) на території ринку, виконання робіт з облаштування водовідве-дення на його промисловій частині та водостічних систем на ряду «Універсальний», продовження встановлення покриття на другій частині цього ряду, ремонт асфальтового покриття та облаштування нового (в тому числі на містку) тощо.

Минулого року на промислову частину було переведено авторинок. Тут також будуть продовжені роботи з благоустрою.

Міський голова Сергій Мазур прокоментував зві-ти керівників комунальних підприємств громади: «Ще раз переконався:розвиток підприємства неможливий без фінансового ресурсу та відповідального ставлення споживачів послуг. Планування діяльності комунальних підприємств на 2019 рік відбувається з урахуванням реальної ситуації в суспільстві та їх власної потужності. Але ми добре розуміємо, що послуги, які надають комунальні підприємства, мають бути якісними, доступними для жителів міста і сіл, мобільними і своєчасними. Тож працюємо над цим важливим питанням».

Leave a Reply