І ГАЗЕТНА ШПАЛЬТА ОЖИЛА… або ЯК БАЛЬЗАМ ДЛЯ ДУШІ

П’ятнадцять років виповнилось недавно тижневику «Ваш інтерес».Весь цей період газета висвітлювала концертну діяльність самодіяльного народного козацького хору «Будьмо» (керівник Василь Віхренко), який несе людям українські народні, патріотичні, козацькі пісні, активно пропагує народні традиції та обряди.

В доробку цього аматорського колективу є чудовий проєкт: «В нашому роді, в нашім народі Хустку, як символ, усі бережуть».Минулої п’ятниці самодіяльні артисти провели цей хвилюючий захід в актовій залі Піщанської ЗОШ в рамках Дня газети.Педагоги та старшокласники змогли подивитися виступ хору, про який так часто пише «ВІ».

Газетна шпальта ніби ожила. Ось її герої- на сцені. Живий звук, зворушливі розповіді ведучих Надії Гальчинської та Петра Ткача про Хустку як оберіг, символ українського народу, ілюстровані виставкою хусток та сумними, ліричними, сповненими глибокого змісту, й веселими піснями.До кінця зустрічі біля портретів полеглих на сході України Балтських синів, розміщених на застеленому чорною хустиною столі, горіла свічка Пам’яті.Кожного серця торкнулися, зачепили за живе слова: «Прости мене, мамо, за чорну хустину…»

Думається, що такий незвичний урок народознавства для юних піщанців не мине безслідно.А для вчителів, за їх словами, цей захід був, мов бальзам на душу.

Директорка навчального закладу Валентина Груценко, дякуючи хористам за цікавий і корисний виступ, пригадала розповідь своєї тітки, котра багато років жила в еміграції. Коли поверталася літаком додому, до неї підійшов незнайомий чоловік і радісно привітався українською мовою, назвав землячкою.Вона здивовано запитала: «Звідки ви дізналися, що я — українка?». «По хустці на ваших плечах», – відповів він.

На прощання хор виконав для присутніх в залі «Многая літа», яку всі слухали стоячи.

Редакція і колектив «Будьмо» дуже вдячні спонсорам поїздки: за автобус — відділу культури та туризму міськради (начальник Анастасія Фокша), за пальне для нього- голові районної ради Олексію Пантілєєву.

Тетяна АЛЕКСЄЄВА.

Leave a Reply