«МОБІЛЬНА ПОЛІКЛІНІКА” В Піщаній та Пужайковому

Піщанська АЗПСМ (лікар ЗПСЛ та 4 медичних сестри) обслуговує близько 3,7 тис. жителів: у с. Піщана – 2536 осіб, в с.Гербіне — 418 осіб;в с.Новополь – 331 осіб;в с. Крижовлін – 149 осіб та в с. Волове- 336 осіб.
Нагадаємо, “Мобільна поліклініка — рівний доступ сільчан Одещини до якісної медицини” є частиною реформи сільської медицини, якій дав старт Президент Петро Порошенко. «Мобільна поліклініка» виявляє найбільш поширені хвороби на ранніх стадіях. За потреби пацієнтів направляють для обстеження та лікування у спеціалізовані медичні заклади.
Попередньо на обстеження до лікарів (кардіолог, офтальмолог, гінеколог, ендокринолог, спеціаліст ультразвукової діагностики та мамолог) було заплановано близько 150 осіб з с. Піщана та найближчих сіл.
За професійною консультацією звернулося 201 особа, з них жінок – 147. Зокрема, на УЗД-діагностику потрапили 39 осіб, до ендокринолога – 29 осіб, до кардіолога – 41 особа, до офтальмолога – 42 особи, до гінеколога – 34 особи, до мамолога – 16 осіб. Також при огляді гінекологом взято 34 цитологічних мазків.
З усіх оглянутих вперше встановлено діагнози 26 особам. Направлено до КП “Балтська ЦРЛ” 30 осіб, направлено в обласні заклади – 7 осіб. Зокрема, з такими діагнозами : стенокардія, катаракта, міома тіла матки, ІХС, глаукома.
Усе населення , яке звернулося за консультацією у мобільну поліклініку приємно вражене професіоналізмом і уважним ставленням медичного персоналу. Люди дуже вдячні за таку можливість обстежитись .

18 грудня у селі Пужайкове продовжив роботу медичний проект «Мобільна поліклініка».
Пужайківська АЗПСМ обслуговує понад 2,9 тисячі осіб.
Для встановлення діагнозу за потреби використовується телемедицина.
У першу чергу діагностику проходять ті пацієнти, які мають направлення сімейного лікаря, обстеження на цьому етапі є безкоштовним, оскільки є частиною програми «Доступна медицина».
За професійною консультацією звернулося 212 осіб, з них жінки- 162 особи. Зокрема, на УЗД-діагностику-37 осіб, ендокринолога-38 осіб, кардіолога-54особи, офтальмолога-40, мамографія-30 осіб, гінеколога-13 осіб, також при огляді гінекологом було взято 13 цитологічних мазків. З усіх оглянутих було вперше встановлено діагнози 61 особі, направлено в КП «Балтська ЦРЛ»-24 особи, направлені в обласні заклади-25 осіб.
Проект розраховано щонайменше на рік, тому мешканці всіх районів області за потреби ще матимуть нагоду пройти діагностику.

Валентина ДЖУПЛІЙ.

Leave a Reply