300 корабликів євродепутатам ПАРЄ від української делегації

22 січня в Страсбурзі, де проходить зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи , відбулася зустріч представника у справах захисту прав військовослужбовців Олега Трохименка з головою делегації ЄС в Раді Європи Мегленою Куневою. На зустрічі були присутні родичі полонених моряків, серед яких Віктор Сорока з Пужайкового.
Про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова написала на своїй сторінці у Фейсбуці:
“Сьогодні в Страсбурзі, у рамках зимової сесії ПАРЄ, відбулася зустріч мого представника у справах захисту прав військовослужбовців Олега Трохименка з головою делегації ЄС в Раді Європи Мегленою Куневою. На зустрічі також були присутні рідні наших моряків”, – написала Денісова.
Олег Трохименко розповів Меглені Куневій про події у Керченській протоці, про збройний напад РФ, взяття моряків у полон та про ганебне судилище над ними.

Зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі проходить з 21 по 25 січня. Заявки на підтвердження повноважень у засіданні подали 45 національних делегацій із 47 країн-членів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.
У 2019 році у роботі ПАРЄ не братиме участі російська делегація, яка не подає заявку через накладені на неї санкції. Також у січневій сесії не заявлені повноваження делегатів від Боснії і Герцеговини, що пов’язано із внутрішньополітичною ситуацією в країні.
За порядком денним січневої сесії у вівторок, 22 січня, українська делегація в ПАРЄ провела слухання, під час яких порушено проблему, присвячену протиправним діям російської окупаційної влади у Криму. У середу, 23 січня, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв у рамках спеціального заходу вкотре нагадав міжнародному співтовариству про українських політичних заручників Путіна. На сьогодні, 24 січня, за терміновою процедурою заплановані дебати на тему: «Відкрита агресія Росії проти України: зрив мирного процесу та загроза європейській безпеці».

В перший день перебування у Страсбурзі української делегації Координатор «Медійна ініціатива за права людини» Марія Томак розмістила інформацію.
«Майже восьма вечора, український штаб у ПАРЄ. В ефірі – родичі моряків-військовополонених Віктор Сорока та Ольга Гриценко, координатор групи адвокатів Ніколай Полозов, представник Офісу Омбудсмена Олег Трохименко і ваша покірна слуга. Тут це називають бізі дей. Це коли зустрічі-зустрічі-зустрічі-кофеїн. Саме в такій пропорції. І це тільки звучить гламурно, насправді дуже виснажливо. Ніколай Полозов через пізній рейс приєднався до нас тільки на спілкування з Президентом ПАРЄ пані Ліліан Морі-Паск’є, тому йому сьогодні дісталося менше за всіх. Але нічого, завтра в нас попереду – і сайд-івент, і прес-конференції, і ті ж таки зустрічі-зустрічі-зустрічі-кофеїн. Усі зусилля Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ та Медійна ініціатива за права людини – аби в текст доповіді щодо ситуації в районі Керченської протоки, яка в четвер дебатуватиметься парламентською асамблеєю, потрапило формулювання військовополонені. Бо поки що всі переважно співчувають (і спасибі їм за це), але вибирають слова. І серед вибраного prisoners of war (військовополонені – ред.) не звучить. А це означає, що попереду ще один бізі дей.
Сам Віктор Сорока інформував коротко: «Зустрілись. Розповідали… Просимо допомоги… Президент ПАРЄ пані Л .Паскьє… Майже 13- годинний робочий день закінчився… все для звільнення… все для перемоги… дякую робочій групі і особливо Марійці Томак… Ще маємо з паном Олегом зробити 300 корабликів для флешмобу євродепутатам ПАРЄ….»

За інформацією у Фейсбук та матеріалами «Укрінформу».

Leave a Reply