35 РОКІВ ТОМУ ЧОРНОБИЛЬ ДАВ СВІТУ ВАЖЛИВИЙ УРОК ТА ЗМУСИВ ЗАМИСЛИТИСЯ НАД РИЗИКАМИ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

Про це 23 квітня заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський на онлайн-зустрічі Міжвідомчої групи ООН з питань Чорнобильської катастрофи. День 26 квітня 1986 року назавжди змінив хід української історії. Два вибухи на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС з різницею у кілька секунд стали трагічними для життя цілих поколінь та завдали нещадних наслідків довкіллю.

Завдяки успішній співпраці з інституціями ООН та європейськими партнерами Україна впроваджує міжнародні проєкти, націлені на відновлення зони відчуження.

«Для нас, як для держави, яка знаходиться на четвертому місці у світі за обсягами радіоактивних відходів, є важливим виконання положень Об’єднаної конвенції та забезпечення ядерної та радіаційної безпеки при поводженні з ними. На сьогодні в зоні відчуження реалізується багато проєктів міжнародної технічної допомоги. Їх мета – покращити систему поводження з радіоактивними відходами та сприяти зняттю з експлуатації Чорнобильської АЕС», – повідомив Роман Абрамовський.

Очільник Міндовкілля від імені України подякував міжнародній спільноті, урядам країн-вкладників Чорнобильського фонду «Укриття», Європейському банку реконструкції та розвитку, що не залишили нас наодинці в боротьбі з наслідками цієї жахливої аварії та понад 30 років спільно з нами реалізують десятки амбітних проектів.

Урядовий портал.

Leave a Reply