У Балтській громаді свій, не схожий на інші , підхід до формування молодіжної політики. Саме цей підхід є запорукою успішності багатьох запроваджених проєктів та ініціатив. Хоча секрет, за визначенням начальника відділу Наталії Товстухи, тут простий: молодь не тільки ініціює, а й бере активну участь в реалізації проєктів. Про це йшлося під час зустрічі балтян з представниками об’єднаних територіальних громад Чернігівської та Житомирської областей, що відбуласяв рамках навчального візиту «Громада, дружня до молоді».

Досвідом залучення молоді до управління громадою, участі молодих громадян у проєктах розвитку і, зокрема, у конкурсі проєктів Громадського бюджету, реалізації ініціатив створення спортивних класів, розвитку інноваційних методів освіти тощо поділилися секретар міської ради Тетяна Матлашевська, головний спеціаліст відділу розвитку громадянського суспільства Ольга Сорочинська, начальник відділу сім’ї, молоді та спорту Наталія Товстуха, начальник відділу освіти Петро Кулик, начальник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Анна Рибіцька.

Про реалізацію молодіжних ініціатив розповіли члени молодіжної ради на чолі з Євгеном Яроменком. Гостей, зокрема, зацікавив проєкт «Профорієнтація», запропонований місцевою молоддю. Старшокласники Балтської громади самі вирішують, який заклад, установу чи підприємство відвідати. Зокрема, за пропозицією членкині молодіжної ради Наталії Гандрабури,бажаючі відвідали медичний університет в м. Вінниці. Про це розповіла ініціаторка ідеї.

Молодь також непокоїть небезпека екологічної загрози через забруднення планети. Це й спонукало запропонувати черговий екологічний проєкт, що пройшов під гаслом «Екологія: думаємо глобально – діємо локально». Детальніше про це гості дізналися від члена молодіжної ради Анастасії Бурбели.
Про те, як реалізується ініціатива щодо соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями, розповіла Наталія Мельничук. Проєкт набув масштабів загальногромадського і пройшов під гаслом «Відкриті серця».

Враженнями від участі у проєкті «Один день з міським головою» поділився Роман Слєпий. Такі «дні» стали традиційними і дуже подобаються молоді, адже дозволяють юним жителям громади побувати за лаштунками управління територією, стати тимчасовими учасниками цього процесу.
Про ще одну реалізовану молодіжну ініціативу – фестиваль-конкурс «Ліга сміху» – розповіла
Олександра Доні. Цікаво, що переможці 3-го фестивалю-конкурсу (команда НВК «Балтська ЗОШ І—III ст. №3- колегіум») настільки захопилися ідеєю, що перепрофілювались та пройшли відбірковий тур турніру КВК Одеської області й готуються до півфіналу.

Йшлося під час зустрічі й про обмін учнями, який відбувається в громаді вже другий рік поспіль. Суть експерименту: діти з паралельних класів по декілька днів навчаються в інших школах. Так народилась ще одна ідея (вже міського голови Сергія Мазура) щодо обміну вчителями, яку також підтримали школярі. За умовами проєкту вчителі міських та сільських шкіл протягом певного періоду часу проводять уроки в інших школах.Мета такого експерименту – підвищення якості викладання предметів та особлива мотивація викладачів.

Навіть короткий огляд ініційованих та реалізованих молоддю проєктів, у тому числі – патріотичного, спортивного напрямків – зайняв чимало часу. Тому практичні рекомендації, якими цікавились гості, прозвучали під час екскурсій до міської школи №2- гімназії, педагогічного коледжу, на будівництво спортивного комплексу та до кінотеатру «Родина». Тут учасники зустрічі мали змогу ознайомитися з результатами реалізації соціальних, інфраструктурних та молодіжних проєктів.

Візит представників Чернігівщини та Житомирщини організовано Центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Людмила ШЕЛИХ.

 

Leave a Reply