Злиття ветеранських організацій: хочу чи не хочу – не проходить!

На одинадцяту звітно-виборну конференцію районної організації ветеранів з 76 делегатів прибуло 69.В її роботі взяли участь очільники району та ОТГ, член президії обласної ради ветеранів Степан Бацюра, старости старостинських округів та голови сільських рад, керівники установ і управлінь соціального спрямування, громадських організацій.

Зі звітною доповіддю, насиченою багатьма конкретними фактами та справами про діяльність районної ради ветеранів і первинних організацій, доповненою ілюстраціями на екрані, виступила керівник організації Марія Меланич. Значну її частину було присвячено підготовці до 75-річчя визволення Балтщини, Одещини та України від нацистських загарбників, до 75-річчя перемоги у Другій світовій війні, патріотичному вихованню молоді, волонтерській роботі та участі в проведенні Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Звіт від ревізійної комісії зробила її голова Зінаїда Дзюбенко.
В обговоренні доповідей виступили делегати Клавдія Атясова, Наталія Кубай, Анатолій Морілов, Таїсія Крисько, Петро Ткач та інші, голова районного товариства Червоного Хреста Володимир Клишавчук, голова райкому профспілки працівників освіти Людмила Березовська, староста с.Мирони ЛідіяМихайлюк, гість з Одеси Степан Бацюра, який, зокрема, назвав Балтську організацію на чолі з Марією Меланич однією з кращих в області, голова райдержадміністрації Роман Кацмаза, очільник ОТГ Сергій Мазур.

На зібранні визнано роботу районної ради ветеранів задовільною, обрано новий склад ради та президію.Головою організації й делегатом на обласну звітно- виборну конференцію одноголосно обрано Марію Меланич, її заступником — Олега Савельєва, бухгалтером затверджено Галину Третьякову.

ПРИСУТНІ в залі розглянули ще одне важливе й назріле питання- «Про переіменування ветеранської організації».Мова йшла про злиття районної організації ветеранів та міської в одну під назвою «Громадська організація ветеранів Балтщини і Балтської ОТГ». Саме життя в умовах децентралізації мотивує це зробити, об’єднавши зусилля влади і громадської організації на допомогу людям поважного віку, — підкреслювали у своїх виступах делегати. Міська рада зробила все можливе, аби було виконано капремонт приміщення ради ветеранів й створено комфортний центр для роботи з людьми.Планувалось, що члени міської ради на чолі з Олександром Скрипником на своєму засіданні в малій залі адмінбудинку проголосують за таке рішення і прийдуть до великої зали на конференцію з метою злиття.Однак О. Скрипник раптом передумав.Вирували в малій залі палкі пристрасті, які завершилися на його користь.

Міський голова Сергій Мазур у своєму виступі подякував активістам ветеранської організації за участь в громадській роботі, а також старостам, сільським головам, представникам бізнесу за підтримку первинних організацій на місцях. «Міська рада теж, де потрібно, підставляє своє плече.Я свого слова дотримую, — зазначив він.-Я розумію, що 2020 рік припинить так звану демократію, що більше нагадує шарлатанство, хочу в громаду, чи ні.Всі громади будуть об’єднані.Тому я схвалюю вашу пропозицію про злиття обох ветеранських організацій, щоб всі ми були гуртом.Нема окремо Балти, Білиного чи Гольми.Є адміністративні одиниці, котрі будуть розширені.Нема окремо шкіл, є система освіти ОТГ. Нема особистих бажань. З точки зору фінансового забезпечення наступний рік буде складним, тож у міській раді вже тепер розпочато процес скорочення. Озираючись назад, з 2016 по 2019 рік ми багато встигли зробити.Однак все змінюється.Ми не зможемо завтра жити так, як вчора. В 2020-й рік ми маємо увійти з іншим форматом в північних районах області, і в Балтській громадській організації ветеранів зокрема».

Таїсія КРИСЬКО.

Leave a Reply