50-а СЕСІЯ : ВІДЛІК ПЕРЕДОСТАННІХ РІШЕНЬ

Депутати Балтської районної ради під час чергової 50-ї сесії минулого вівторка заслухали інформацію про діяльність правоохоронних органів та звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за перше півріччя 2020 року, внесли зміни до головного фінансового документа і до програми соціальної підтримки населення, а також передали нещодавно вручений НВК «Піщанська ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» спеціалізований шкільний автобус для перевезення дітей до комунальної власності Піщанської сільської ради. Всього на порядку денному було 7 питань.

КОРОТКО про головне.

1. ЯК ЗАЗНАЧИЛА заступник керівника Котовської місцевої прокуратури, радник юстиції Тетяна Ковальчук, за піврічними підсумками поточного року на території району зменшився рівень кримінальних правопорушень (з 48,5 – у першому півріччі 2019 року до 24 на 10 тис. населення). Загальна кількість зареєстрованих кримінальних проваджень стала меншою на 100 (з 195 минулого року до 95 цьогорічних). В районі відзначається спад скоєних особливо тяжких (- 33,3%, скоєно 2 злочини), тяжких (-34%, скоєно 47 злочинів), середньої (на 53,5%, скоєно 40 злочинів) та невеликої (на 62,7%, скоєно 22 злочини) тяжкості кримінальних правопорушень. Спостерігається зниження росту злочинності і по інших видах правопорушень, покращилась робота щодо виявлення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів. Але, за словами Тетяни Ковальчук, викликає занепокоєння зростання злочинів, вчинених неповнолітніми, або за їх участі (з 4 до 9 у 2020 році). Завершено розслідування (направлено до суду) 5 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях за фактами розтрати чи привласнення державної та комунальної власності, 3 – щодо корупційних правопорушень. Задокументовано 2 факти організації незаконного перенаправлення осіб через державний кордон, у травні 2020 року обвинувальний акт стосовно 3 осіб скеровано до суду. Упродовж I пiврiччя 2020 року прокуратурою в порядку цивiльного судочинства вже зaявлено позовну заяву про стягнення збиткiв, завданих державi незаконною рубкою дерев на суму 75 тис. грн. На даний час готується ще 2 позови на суму понад 114 тис. гривень.

2. ДОХОДИ районного бюджету за 1 півріччя 2020 року становлять 23 млн. 599 тис. гривень. Уточнені планові показники загального та спеціального фондів за 6 місяців виконано на 118,6%. Про це сказав у своєму виступі начальник фінансового відділу Балтської РДА Микола Назарик. За його словами, найбільш питома вага у структурі формування доходів районного бюджету припадає на офіційні трансферти (76% або 18 млн. 235 тис. 582 гривні). Він також інформував про виконання видатків загального фонду. Зокрема, на соціально-культурну сферу спрямовано 20 млн.891,71 тис. гривень або 85,71% загального обсягу видатків (з урахуванням субвенцій з державного бюджету, де питому вагу займає освіта – 82,23% (соціальний захист – 11,66%, культура та мистецтво -6,11%).

Станом на 1 вересня 2020 року бюджет району виконано на 108%, тож згідно з бюджетним кодексом депутати скористалися правом розпорядитися коштами, отриманими з перевиконання, на потреби головних бюджетних розпорядників. Також були розподілені 2 млн. гривень -кошти, отримані з обласного бюджету за квотою депутата облради Михайла Лазаренка на соціально-економічний розвиток району. Зокрема, спрямовано кошти на облаштування дитячих ігрових, спортивних та молодіжних майданчиків у Пужайковому, Чернечому, Сінному, Шляховому, Ракуловому, Плоскому та Гербіному; на водопровід – в Піщаній, а також – на придбання обладнання та ремонт об’єктів освітньої та культурної сфер, проведення інтернет-зв’язку, облаштування комфортних зупинок тощо.

3. ДЕПУТАТ Олена Драганюк зачитала відповіді, отримані з відповідних інстанцій на звернення голови районної ради щодо виділення коштів на капiтальний ремонт автомобiльних доріг державного значення Р-71 (Одеса – Іванівка – Ананьїв – Пiщана – Хащувате – Колодисте – Рижовка) та Р-54 (Краснопiлка – Теплик – Бершадь – Саврань – Дубинове», які проходять територією району. На жаль, незважаючи на неодноразові звернення, які робилися за рішенням районної ради, відповіді однозначні: коштів не передбачено. Одна з причин, названих Службою автомобільних доріг, є те, що через брак коштів уже включені на 2020 рік у пропозиції щодо ремонту ділянки вищезазначених доріг не пройшли процедуру затвердження та виділення коштів.

Людмила ШЕЛИХ,

Leave a Reply