Україна очікує на приєднання до ENTSO-E протягом тижня, – Герман Галущенко

Процес синхронізації української енергетичної системи з європейською ENTSOE перебуває на завершальній стадії. Про це повідомив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

“Зараз закінчується технічна підготовка синхронізації. Вона має завершитись протягом найближчих декількох днів. Ми очікуємо, що у найближчий тиждень має відбутись  наше приєднання”, – зазначив Міністр.

Герман Галущенко підкреслив, що Україна впевнено рухається у напрямку зміцнення своєї енергетичної незалежності. Міністр висловив сподівання, що Європа також піде відповідним шляхом і відмовиться, зокрема, від російського газу.

“Ми попереджали, що росія використовує газ як зброю. І от сьогодні ця зброя вже на наших вулицях… Європейці просто мають прийняти для себе рішення. Вони просто мають відмовитися від закупівлі російського газу і нафти. Можливості для диверсифікації є”, – додав він.

Очільник Міненерго підкреслив, що європейські країни повинні у своїй політиці керуватися новими реаліями, з якими стикнувся увесь світ 24 лютого, коли росія здійснили військове вторгнення на територію України.

Leave a Reply