6 квітня: Ситуація в транспортній інфраструктурі на 20:00
Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано
Головне:
- Польща створить «сухий порт» для збільшення пропуску української агропродукції
- Мінінфраструктури спрощує отримання ліцензії на основні види автомобільних перевезень
- Україна націоналізує ще 1,5 тисячі російських та білоруських вагонів
Залізниця
- Польща працює над створенням на кордоні з Україною сухого порту з метою збільшення пропускної спроможності для експорту української аграрної продукції.
- Державний “Укргазбанк” продовжив до 30 червня 2023 року термін дії договору позики з лімітом кредитування на суму 24 млн. доларів для “Укрзалізниці”. Банк також відновив ліміт кредитування до 1,386 млрд. грн. до 30 квітня 2023 року.
- На Закарпатті наприкінці квітня відновить роботу Боржавська вузькоколійка. На маршруті курсуватиме оновлений тепловоз ТУ2-034 та два відремонтовані вагони ПВ40.
Дороги
- Європейська комісія запропонувала Раді Європейського Союзу розпочати переговори з Україною та Молдовою щодо угоди про автомобільні перевезення з метою вирішення проблеми блокування традиційних шляхів транспортування через російську агресію.
- Мінінфраструктури спрощує отримання ліцензії на основні види автомобільних перевезень
- З 6 квітня 2022 року буде спрощено та оцифровано процедуру отримання ліцензій на усі види автомобільних перевезень на період дії воєнного стану.
- Зокрема для усіх видів ліцензій:
- вдвічі скорочено обсяг необхідних для отримання ліцензії документів;
- скасовано необхідність підтвердження трирічного досвіду роботи;
- скасовано подачу документів про наявність матеріально-технічної бази та наявність договорів.
- Термін розгляду заявки на отримання ліцензії за новою процедурою скорочено з 10 днів до 1–3 днів.
- Спрощення процедури стосуватиметься отримання ліцензій на:
- внутрішні перевезення пасажирів автобусами;
- внутрішні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями;
- міжнародні перевезення пасажирів автобусами;
- міжнародні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями;
- міжнародні перевезення вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів)
- Автоматизована електронна система прийому заявок на отримання відповідних ліцензій почне свою роботу з 13 квітня 2022 року. Отримати ліцензію можна буде інформаційній системі «ШЛЯХ» Державної служби безпеки на транспорті в п’ять кроків:
- Створити електронну заяву у системі «ШЛЯХ» https://shlyah.dsbt.gov.ua/ (розділ Ліцензування)
- Вказати види господарської діяльності;
- Вказати інформацію про транспортні засоби https://bit.ly/38hP3qv.
- Завантажити кольорові фотокопії свідоцтв про реєстрацію ТЗ та тимчасових реєстраційних талонів, якщо передбачено їх оформлення;
- Натиснути кнопку ВІДПРАВИТИ заяву до ДСБТ.
- Ліцензії на період дії воєнного стану в Україні оформлюються в електронному вигляді та оприлюднюються на порталі електронних сервісів Державної служби безпеки на транспорті https://bit.ly/3Ns5W1x
- Відповідні зміни були внесені постановою КМУ № 368 від 25 березня https://bit.ly/38hP3qv
Порти
- Турецький морський патруль виявив ще одну дрейфуючу міну в Чорному морі — біля острова Кефкен, в районі провінції Коджаелі. Наразі фахівці знешкоджують міну. Міну ідентифікували з літака турецьких патрульних. Наразі територія під охороною, на місці працює група підводної оборони командування ВМС Туреччини.
- ПРМТУ закликав судновласників припинити наймати моряків-громадян рф, і віддати пріоритет українським фахівцям. Профспілка надіслала офіційного листа ряду судноплавних компаній, власників та менеджерів. Організація закликає судновласників і компанії по всьому світу взяти приклад з Великобританії, яка першою бойкотувала вантажні операції у своїх морських портах, та призупинити співпрацю з російською федерацією. Також ПРМТУ просить наймати на судна українських моряків, оскільки наймання російських громадян спонсорує ведення військової агресії в Україні.
Міжнародний вимір та санкції
- У Нідерландах затримали 14 російських яхт. Міністр закордонних справ Нідерландів Сіґрід Кааґ у листі до Палати представників повідомив: йдеться про 12 яхт, що будуються, у тому числі супер’яхта довжиною понад 35 метрів, і ще дві яхти на технічному обслуговуванні. Судна не мають права залишати країну через санкції проти Росії.
- Уряд Антигуа заявив, що 2 яхти у його водах пов’язані з російським олігархом Романом Абрамовичем, який перебуває під санкціями Великобританії у зв’язку із вторгненням росії в Україну.
- Фінський залізничний оператор VR Group поступово повністю згорне вантажний трафік з РФ, на це знадобиться кілька місяців.
- Бюро економічної безпеки ініціювало націоналізацію ще 1552 вагонів, що належать російським та білоруським компаніям.
- Національний авіаперевізник Індії скасував рейси Делі-Москва
Джерела: Мінінфраструктури, Укрзалізниця, USM, ЦТС