78 % коштів з перевиконання бюджету громади спрямовано на боротьбу з коронавірусом

На позачерговій 65-й сесії міської ради 3-го квітня було внесено зміни до бюджету громади, які стосувалися здебільшого виділення коштів на запобіжні заходи по боротьбі з коронавірусом. Детально про запропонований розподіл коштів (в тому числі з перевиконання бюджету) доповіла начальник фінансового управління Леся Паламарчук. За її словами, станом на 1 квітня 2020 року бюджет Балтської ОТГ виконано на 115 відсотків, додатково до плану надійшло 4 млн.400 тис. гривень.
Більшу частину коштів з перевиконання направлено на фінансування потреб Балтської багатопрофільної лікарні. Зокрема, 600 тис. гривень піде на завершення капітального ремонту гуртожитку для медиків (на минулій сесії на ці цілі виділено півтора мільйона гривень). 200 тисяч гривень передбачено на придбання медичних препаратів та 300 тис.грн. – засобів індивідуального захисту для медпрацівників (медичні халати, респіратори, захисні костюми) . Частково буде профінансовано й капітальний ремонт хірургічного відділення лікарні.
Також 46 тис.400 грн. виділено на фінансування відповідних послуг з проведення аналізів крові (для мешканців Балтщини) в Любашівській лабораторії.
— Ми сьогодні запропонували депутатам міської ради здійснити відповідний перерозподіл коштів, – прокоментувала вона. – Левова частка (78 відсотків) буде спрямовано на Балтську багатопрофільну лікарню в частині заходів запобігання та ліквідації пандемії коронавірусу. – Ми обрахували потреби. Це суттєві кошти, але, за дорученням міського голови, з бюджету розвитку (сьогодні це близько 30 млн. гривень) ми будемо фінансувати тільки заклади охорони здоров’я. Це багатопрофільна лікарня та центр первинної медико-санітарної допомоги. Всі інші планові призначення залишаються, але їх фінансування проводитись не буде , поки не завершаться заходи протидії епідемії коронавірусу.
Передбачено кошти й на інші нагальні потреби, серед них – на відлов собак та продовження робіт з будівництва оптоволоконної лінії мережі Інтернет на території ОТГ. Із залишків коштів загального фонду бюджету 466 тисяч 308 гривень виділено відділу поліції та військовим частинам, які дислокуються в Балті, на здійснення заходів протиепідемічних заходів.
Всього на сесії, окрім бюджетного, розглянуто 12 питань, в тому числі з управління комунальною та земельною власністю. Зокрема, депутати звільнили від сплати орендної плати орендарів комунального майна – підприємців, які через протиепідемічні обмежувальні заходи призупинили свою господарську діяльність. Серед них ті, що орендують приміщення в готелі, на ринку та у навчальних закладах міста (шкільні буфети, книжковий магазин тощо).

Leave a Reply