«БУДЬМО» – НА ТРЕТЬОМУ МІСЦІ з 47 хорових колективів

РІК ТОМУ Балтський самодіяльний народний козацький хор «Будьмо» виступав на Всеукраїнському мистецькому фестивалі в м.Бершаді Вінницької області з нагоди 120-ї річниці від дня народження корифея українського хорового мистецтва Родіона Скалецького. Цей виступ не залишився непоміченим вінничанами, тож колектив запросили для участі в третьому Міжнародному фестивалі-конкурсі народного хорового співу «Над Собом пісня дзвінко лине» ім.Віталія Іжевського у м. Іллінці. Захід відбувся онлайн під егідою Національної Всеукраїнської Музичної спілки, Всеукраїнського хорового товариства ім. М.Леонтовича, управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації, Вінницького обласного центру народної творчості, управління культури Іллінецької міської ради та центру культури, мистецтв і естетичного виховання Іллінецької міської ради.

Всього у фестивалі взяли участь 47 хорових колективів. Зокрема, 22 з різних областей України, 25 – з Австрії, Литви, Білорусі, Молдови та Придністров’я.

Міжнародне журі очолював заслужений працівник культури України, професор інституту мистецтв Київського національного університету культури і мистецтв Петро Андрійчук.

На фестиваль – конкурс, оскільки він проходив онлайн, треба було надіслати запис чотирьох пісень, одна з них – а капела. Допомогли будьмівцям записати пісні Світлана та Андрій Зелінські.

І ось радісна звістка облетіла в телефонному режимі весь колектив «Будьмо», очолюваний вже дев’ятнадцятий рік Василем Віхренком: балтяни серед 47 творчих колективів – учасників конкурсу посіли почесне третє місце, про що свідчить надісланий поштою Диплом. Це висока оцінка! Якби не коронавірусні перепони, окрилені перемогою хористи понесли б у вихідні та святкові дні землякам свій чудовий спів та відмінний настрій. Перемогу виборювали: Олег Нечипорук, Георгій Чірко, Борис Євтодій, Василь Назаренко, Петро Ткач, Таїсія Крисько, Зінаїда Передерко, Любов Зінченко, Зінаїда Скрипник, Альона Паламарчук, Катерина Працько, Галина Шендерук, Надія Гальчинська, Ганна Думик, Алла Косогорова і, звичайно ж, Василь Віхренко.

Тетяна Алексєєва.
На знімку Юрія Балагули —хор «Будьмо»
(не в повному складі).

 

Leave a Reply