На пленарному засіданні 41- ї сесії районної ради

VII скликання депутати заслухали звіти райдержадміністрації про виконання районного бюджету та Програми соціально-економічного і культурного розвитку району за дев’ять місяців 2019 року.
Так, за словами начальника фінансового управління Миколи Назарика, доходи районного бюджету за 9 місяців становили 138 млн. 359 тис.грн. Уточнені планові показники загального та спеціального фондів виконано на 129,4 відсотка. Найбільша питома вага у структурі формування доходів бюджету припадає на офіційні трансферти – 93,3% (129 044 158 грн.). Така тенденція спостерігається протягом останніх років.

Детально про розвиток всіх галузей економіки (в тому числі – у порівнянні надходжень до бюджету) говорив у своєму виступі завідувач сектору економічного розвитку та торгівлі Едуард Пухальський. Але основною бюджетонаповнюючою галуззю в районі (територія семи сільських рад) залишається сільське господарство (81,6% надходжень до загального фонду у січні – вересні 2019 року). Водночас, у порівнянні з 2018 роком, у 2019-му валовий збір продукції зменшився у зв’язку зі зменшенням посівних площ основних сільгоспкультур (крім соняшнику). Зокрема, під озимою пшеницею – на 2 307 га (13,4 %), під озимим ріпаком – на 2 319 га (50,7 %), під горохом – на 594 га (54,9%), під ярим ячменем – на 329 га (68,54 %), під кукурудзою на зерно – 1 783 га (20,77 %).

Загалом щодо ходу виконання програми соціально-економічного розвитку запитань у депутатів не було, крім одного – капітального ремонту доріг. Голова районної ради Олексій Пантілєєв запевнив, що знову звертатиметься з цього приводу у відповідні інстанції.

Про готовність об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період інформував начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Дмитро Конюшенко. За його словами, всі заклади готові до опалювального сезону, який, відповідно до розпорядження голови РДА, розпочато 15 жовтня. Чимало коштів цьогоріч виділено на підготовку до зими центральної районної лікарні. Так, відремонтовано харчоблок, котельню, насосну станцію ЦРЛ на загальну суму 415 тис. грн. з державного бюджету. З районного бюджету виділено 70 тисяч грн. на обслуговування та ремонт котельні й інші заходи, спрямовані на забезпечення безперебійної роботи закладу в осінньо -зимовий період. У поточному році на енергоносії виділено 4 млн. 916 тис грн., що становить 100% від потреби закладу. Триває капітальний ремонт гуртожитку, на ці цілі виділено 620,6 тис.грн.

За рахунок обласного та місцевих бюджетів на ремонт Піщанської амбулаторії виділено 1 млн.583,9 тис. грн. та Пужайківської – на суму 1 млн. 479 тис. грн. Усі заходи в першу чергу спрямовані на енергоощадження.

Це стосується й навчально-виховних закладів. Зокрема, за рахунок сільського бюджету на суму 105 тисяч грн. замінено 15 вікон на енергоощадні в Чернеченській ЗОШ.

Триває реформування в галузі охорони здоров’я. У зв’язку з цим депутати дали дозвіл на створення на базі КП «Балтська центральна районна лікарня» двох відділень: неврологічного – з інсультним блоком та приймально–діагностичного – з палатою інтенсивної терапії (Emergency department).

На сесії також внесли зміни та доповнення до районної цільової Програми соціальної підтримки населення на 2018 – 2020 роки «Захист і турбота». Виділено 10 тис. грн. на надання цільової адресної допомоги малозабезпеченим верствам населення району і сім’ям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах , та 8 тис. грн. – матеріальна допомога багатодітним сім’ям, які виховують п’ять і більше дітей.

Депутати прийняли звернення до Президента України щодо недопущення скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення. Зняття мораторію – не на часі, – вважають депутати райради. Серед пропозицій, озвучених у зверненні до Президента, є прохання розпочати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель та ініціатива проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам прямо або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення.

«Скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з кроків, які виходять далеко за рамки сьогодення та визначають подальшу долю не тільки аграрного сектору, а й всієї країни на десятиріччя вперед. Одним з найважливіших питань, яке хвилює нас, аграріїв та всіх жителів Балтського району Одеської області, є чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії? Це не тільки економічне, а й соціальне питання, – йдеться, зокрема, у зверненні. – Ми глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу, а не об’єктом наживи для іноземних спекулянтів та олігархів, зокрема, росіян та кремлівської кліки, представники якої вже давно обзавелися паспортами країн ЄС, Великої Британії та США».

Leave a Reply