СВЯТО ДУХОВНОСТІ, УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, УКРАЇНСЬКОЇ КУХНІ

Письменники з різних областей України завітали на фестиваль «Безмежність української книги» пам’яті Михайла Грушевського. Літературний захід відбувся 10 листопада у щойно відкритому “Медіа-центрі” смт Любашівка ( колишня бібліотека). Всіх учасників привітав заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

«Цей фестиваль об’єднав митців, працівників культури та бібліотек майже з усіх північних районів Одеського регіону. Останніми роками мапа культурно-етнічних подій значно розширилася. Тож раді також вітати гостей із сусідніх областей», — підкреслив заступник голови ОДА Сергій Колебошин.

Гості фестивалю відвідали майстер-клас з віршотворення, який провів голова обласної організації Національної спілки письменників України Сергій Дмитрієв, ознайомилися з ілюстративним оформленням книжки для дітей з вадами слуху, пройшли літературний квест «У пошуках скарбів Полуботка» тощо.
В “Медіа-центрі “ свою поезію читали : Галина Могильницька – педагог, поетеса, громадська діячка, лауреат премії Василя Стуса , яка розповіла про історію написання брошури “Терміновий лікнеп для Патріарха Московського Кіріла, підпорядкованих йому архієреїв і священиків та для вірян усіх православних конфесій” , представила книгу “Імена” – три поеми про високих духом жінок; одеські письменники Олекса Різників, Віталій Бошков, Роман Кракалія, поет з Балти Михайло Гершкович, поетеси з Кодими Любов Кузьменко і Тетяна Тримарук.
Надзвичайно дружня, творча атмосфера фестивальних заходів сприяла піднесенню української духовності. Українське слово йде межи люди і займає своє почесне місце. Фестиваль Української книги пам’яті Михайла Грушевського – це ще один крок на шляху утвердження нашої рідної мови, тут переплелися минуле, сучасне і майбутнє українського народу, українського слова.

,
Фестиваль підтримав Український культурний фонд. Серед його організаторів — управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА, обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського та обласна організація Національної спілки письменників України. У рамках фестивалю всім бібліотекам регіону подарували нові видання гарно ілюстрованих книг «Українське весілля» та «Українська вишивка».
На фестивалі Балтську ОТГ гідно представили народний самодіяльний козацький хор “Будьмо”, колектив КЗ “Балтська публічна бібліотека”, майстрині Галина Кушнір і Людмила Кушнір.На виставці картин милували зір твори балтських художників.
Відділ культури Балтської райдержадміністрації на чолі з Наталею Гашок , КЗ “Балтська районна централізована бібліотечна система” районної ради на чолі з Н.І.Коновал представили на фестивальну виставку народної творчості вишивки майстринь Валентини Ковальчук, Ольги Скрипник, Яни Коломієць, забезпечили виступ працівників клубних закладів сіл Плоске, Ракулове та Пужайкове.
Журі та відвідувачі фестивалю високо оцінили оформлення і смакові якості приготовлених балтянами численних страв на ярмарку української кухні.
Всі учасники фестивалю і гості змогли насолодитися великим концертом за участі аматорів сцени північного регіону, хореографічного колективу “Бессарабський сувенір “ з Білгорода-Дністровського та артистів Одеського українського драматичного театру ім.Василька.

  • Наш кор.
  • Leave a Reply