Після капітального ремонту запрацювало гінекологічне відділення Балтської ЦРЛ.

Тут зроблено все для комфортного перебування пацієнтів та персоналу. Зокрема, замінено не тільки вікна й двері, а й реконструйовано палати, кабінети, санвузли тощо, придбано сучасні меблі. Для цього залучено не тільки кошти сільських і міської рад та з районного бюджету, а й спонсорські.
Після того, як відділення скоротили (раніше воно було розраховане на 40 ліжок) і частину приміщення віддали під розміщення реперфузійного центру, звичайним ремонтом вже було важко обійтися.Приміщення потребували реконструкції. За словами завідувачки пологового та гінекологічного відділень Людмили Шептухи, її ініціатором став голова районної ради Олексій Пантілєєв, який протягом всього періоду, поки тривали роботи (а це більш як півроку), не тільки постійно навідувався сюди, а й був активним учасником обговорення всіх етапів реалізації запланованого.
– Кількість жіночого населення з кожним роком зменшується – такі реалії. Ми нікуди від них не дінемося. Наше відділення тепер розраховане на 15 ліжок. Саме тому було прийнято рішення частину приміщення передати для розміщення реперфузійного центру, – розповіла вона. – Практично півроку ми робили ремонт. З цією метою трішки скоротили пологове відділення, виділили палати для гінекологічних хворих, аби пацієнткам теж було комфортно, щоб нікуди їх не відправляти… Перед тим, як розпочати реконструкцію, ми всі разом продумували, як зробити так, щоб все було раціонально, комфортно і для пацієнтів, і для працівників відділення. Ми обладнали дві двомісні палати підвищеного комфорту з окремими санвузлами (душова кабінка, туалет, умивальник). Крім того, ми замінили всі меблі: тумбочки, ліжка… Все це придбано за спонсорські кошти.
Ремонт робився силами технічного персоналу центральної районної лікарні, що дозволило значно зекономити кошти, щоправда , збільшило термін виконання робіт. Але результат радує: приміщення з фарбованими блакитного кольору з зеленуватим відтінком стінами перетворилось на сучасне, вже не схоже на переважну більшість тих, де містяться медичні заклади.
Коли все до незначних дрібниць було зроблено, сюди завітали голова районної ради Олексій Пантілєєв та перший заступник голови райдержадміністрації Олеся Усатенко. Їх візит був робочим, але вони із задоволенням скористалися гостинністю господарів, поспілкувалися з персоналом та пацієнтками, яким, з усього видно, дуже подобаються теперішні умови перебування у гінекологічному відділенні. Палати заповнені стовідсотково, серед пацієнток були й мешканки сусідніх районів.
Своє задоволення від побаченого висловили й головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА з організації медичної допомоги, акушер-гінеколог Тетяна Чуєва та головний позаштатний онколог департаменту, завідувач відділення онкогінекології обласного онкодиспансеру Олександр Марченко, які перебували в Балтській ЦРЛ у професійних справах.
Керівники району також поцікавились ходом ремонтних робіт, які ведуться на першому поверсі центральної районної лікарні, де у приміщенні відділення невідкладних станів планується встановити цифровий рентгенапарат. За словами заступника головного лікаря ЦРЛ, завідувача поліклінічного відділення Миколи Добровольського, всі роботи узгоджено з проектантами, їх завершення відбудеться у намічений строк.
У відділенні невідкладних станів все організовано таким чином, щоб витрачалось мінімум часу для обстеження хворих, коли боротьба за їх життя йде на лічені хвилини. Тому цифровий рентгенапарат, на придбання якого виділено кошти з обласного бюджету, дозволить проводити діагностику тяжкохворих без зайвих затримок, – вважає перший заступник голови райдержадміністрації Олеся Усатенко.
За словами голови районної ради Олексія Пантілєєва, внеском об’єднаної територіальної громади та району у цю справу є 450 тисяч гривень на капітальний ремонт приміщення з виконанням всіх необхідних вимог безпеки (300 тисяч – з міського бюджету, 100 тисяч делеговано з бюджету Плосківської сільської ради та 50 тисяч – Шляхівської).
На першому поверсі у приймальному відділенні облаштовується туалет для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Олексій Пантілєєв вважає за необхідне й надалі вкладати кошти у ремонт приміщень центральної районної лікарні, тому наступного року на ремонт очікуватиме ще одне з його відділень. Яке – поки що не оголошується.

  • Людмила ШЕЛИХ.
  • Leave a Reply