В російському полоні перебувають наші земляки

Серед затриманих в Керченській протоці українських військових моряків є два наших земляки. Один з них – син колишнього голови Балтської районної ради Віктора Сороки, старший лейтенант Військово-Морських Сил Василь Сорока. За інформацією, опублікованою Українським мілітарним порталом, його поранено. Разом з іншими двома пораненими українськими військовими моряками Андрієм Артеменком та Андрієм Ейдером він знаходиться в одному з лікувальних закладів окупованого Криму. Віктор Сорока так прокоментував стан, у якому знаходиться син:
«На сьогодні (у вівторок 27.11. 2018 р. – ред.) мені відомо все те, що є в Інтернеті: поранений, знаходиться в лікарні. Де саме – невідомо, чи то в Керчі чи в Москві. За однією інформацією – в Керчі, за іншою – в Москві… Вчора дали можливість таку: він зателефонував своїй дружині Ірині. Сказав кілька фраз: «живий-здоровий, руки-ноги цілі». Навіть не встиг привітати її, хоча у Ірини вчора був день народження…».
Іншого нашого земляка, який перебуває у російському полоні, – мічмана українського буксира «Яни Капу» Юрія Будзила рішенням підконтрольного Кремлю Київського районного суду Сімферополя, як і кількох інших затриманих ФСБ українських моряків, заарештовано на два місяці. Під арештом він перебуватиме до 25 січня 2019 року. Суди щодо українських моряків у Сімферополі тривають. Про це повідомляє Інтернет-видання «Крим.Реалії» (кримський проект української служби «Радіо Свобода). Опубліковано також заяву прокурора АРК Гюндуза Мамедова: «Українські моряки, захоплені в полон, мають статус військовополонених і підпадають під дію Третьої Женевської конвенції. Тому Росія зобов’язана дотримуватися відповідних норм міжнародного гуманітарного права при поводженні з українськими моряками. Україні, зі свого боку, вкрай важливо застосовувати ці норми для більш ефективного захисту наших громадян, які опинилися в полоні».
Тим часом, за розпорядженням Балтського міського голови Сергія Мазура, на підтримку українських полонених моряків на адмінбудинку вивішено прапор Військово-Морських Сил України.
«Доля України хвилює багатьох людей по всьому світу. А ми, балтяни, переймаємось долею українських моряків – хлопці поранені й знаходяться в полоні. Впевнений, що згуртовано і мужньо, мобілізуючи усі сили і ресурси, ми витримаємо! Хлопці повернуться! Я щиро в це вірю! Тримайтесь, батьки, ваші діти – Герої сучасної України! Слава Україні!» – написав очільник Балтської ОТГ на своїй сторінці у Фейсбуці.

Leave a Reply